Toimetamine ja tõlkimine Tartus


 

 

Ühel heal päeval kutsus roodukas mind oma kabinetti.
“Autol on vaja klaas vahetada.”
“Kas panite oma tankiga jälle bambusesse?”
“Ei, seekord teine massin.”
Nimelt oli meie rooduka sõber oma mosse esiklaasi ära lõhkunud. Õigemini lõhuti. Rooduka jutust võis välja lugeda, et ta sõbral pidi olema lollakas eit. Aga vene eided on teadagi terava sõna ja lahtise käega. Ju siis mosse esiklaas sai armuavaldused abikaasa asemel. Venelastel on ju traditsiooniline, et “kes lööb, see armastab” ja “mida kõvemini lööb, seda kõvemini armastab”.
 
Pätrik Pallase "Paha poiss Vene kroonus" ei jäta kedagi külmaks: 88 lehekülge puhast sõdurinalja!
 
Paha poiss Vene kroonus
Autor Pätrik Pallas
Toimetanud Kairit Henno
Kunstnik Elo Annion
Kujundaja Liidia Unt
 
Maht 88 lk
Formaat 120 x 165 mm
Kõvaköide
Illustr.
Ilm. juulis 2008        
ISBN 9789949158904
 
Pätrik teenis Vene kroonut 1980. aastatel, esialgu Ada˛i õppepolgus, hiljem Kaug-Idas Hiina piiri ääres. Sellesse raamatusse on ta kogunud sõdurielu kajastavad lõbusad lood enda teenistusajast. 
Vürtsikas huumor, värvikad karakterid ja Elo Annioni vahvad illustratsioonid teevad Pätriku raamatust mõnusa lugemisvara kaitseväelasele, kaitseliitlasele, militaarhuvilisele koolipoisile ja kõigile teistele, kes peavad lugu heast naljast, teravast keelest ning sõduri igapäevaelu seikadest.
Raamatule lisavad väärtust toimetaja Kairit Henno kommentaarid Vene kroonu sõdurisõnavara kohta, üles kirjutatud soldatite seletuste põhjal.
 
Raamatu tellimine /OTSAS!/
 
Mõnusat lugemist!
 
 
Lugeja arvab
 
Lugemine oli väärt seda paaritunnist lösakil veedetud laupäevast hommikupoolikut! Parajas mõõdus taskuformaadis raamat, mis ei tohiks puududa ühegi tänase ajateenija kapist. Et kui viskabki mõne pilvise päeva teiste sekka, siis on, kust jõudu ja huumorimeelt ammutada, et kergemal sammul homsele vastu astuda. (Janka, militaar.net)
 
Kindlasti parim viimase aja lühiraamatutest, mida hea autopesulas, rongis, taksos vms lugeda. (Iff, Raadio 2 foorum)

 


Kairit Henno, Riia 4 PK 154, Tartu 51004
GSM +372 5590 5525, kairit[at]keeletoimetajad.ee